N!Academy w Ostródzie

N!Academy w Ostródzie
20.10.2018

6 października 2018 roku w Ostródzie odbyła się kolejna na świecie, ale pierwsza w Polsce odsłona N!Academy - szeroko zakrojonej platformy szkoleniowej NEXUS Automotive Int.

Jest to jeden z filarów globalnego projektu szkoleniowego- adresowany do mechaników zrzeszonych w sieci warsztatowej NEXUSAUTO.

Pozostałe działania N!Academy kierowane są również do kadry zarządzającej średniego i wyższego szczebla u dystrybutorów zrzeszonych  w NEXUS Automotive International.

              W skład powyższej sesji wchodziły dwa szkolenia poprowadzone przez wybitnych specjalistów z firm ZF i Bosch.

              Celem szkolenia ZF było zapoznanie uczestników z rozwojem układów elektronicznych mających wpływ w swoim działaniu na układ hamulcowy, takich jak układ aktywnego tempomatu, asystenta pasa ruchu oraz awaryjnego hamowania. Kolejna częścią było przedstawienie zasad działania układów autonomicznej jazdy i wybranych rozwiązań konstrukcyjnych pojazdów hybrydowych, a także elektrycznych.

              Trener z firmy Bosch w swoim panelu odpowiedział na pytania dotyczące technologii PassThru i przedstawił  korzyści, jakie osiąga warsztat niezależny dzięki tej funkcjonalności.

Omówiono też wymagania sprzętowe i konfigurację testera diagnostycznego KTS do pracy w trybie PassThru. W części praktycznej, na przykładzie popularnego samochodu flotowego,  pokazano konkretne przypadki doskonale ilustrujące powyższe zagadnienia.

              O kolejnych sesjach N!Academy mechanicy N!Auto i N!Truck będą informowani przez dedykowanych przedstawicieli handlowych poszczególnych Dystrybutorów.