Nowy Partner NEXUS Automotive Central Europe - GBS z Mołdawii

Nowy Partner NEXUS Automotive Central Europe - GBS z Mołdawii
26.09.2019

Dnia  1 września 2019 r. do Nexus Automotive Central Europe dołączył nowy Partner – mołdawska firma GBS SRL.

 

Firma GBS została założona 25 sierpnia 1995 r. pod znakiem towarowym AUTODOCTOR. Głównym przedmiotem działalności spółki jest sprzedaż hurtowa i detaliczna części samochodowych.

 

Firma GBS jest oficjalnym przedstawicielem ponad 120 marek części samochodowych, olejów i akcesoriów. Posiada 14 oddziałów handlu detalicznego i hurtowego, scentralizowane magazyny z zapasami technicznymi o powierzchni 5000 mkw. a także centrum serwisowe. Autoryzowane centrum serwisowe z 50 stanowiskami, w tym trzy strefy napraw AUTODOCTOR, oddzielna strefa specjalistyczna do naprawy automatycznych skrzyń biegów, a także strefy gwarancyjne i pogwarancyjne Chevroleta, Opla i Peugeota. Personel firmy liczy ponad 380 osób, a jej flota samochodowa składa się z 60 samochodów, które realizują dostawę towarów na całym terytorium Mołdawii.

 

Od 2014 roku GBS stał się oficjalnym sprzedawcą marki Chevrolet w Mołdawii, a w sierpniu 2017 r.  także  oficjalnym sprzedawcą marek Opel i Peugeot . Od 2019 roku GBS stał się oficjalnym sprzedawcą Zotye Auto i Great Wall Haval.

 

W czerwcu 2016 r. GBS dołączył do Grupy NEXUS Automotive International (NAI), a we wrześniu 2019 r. do NEXUS AUtomotive Central Europe (NACE).

 

Obrót firmy GBS w roku 2018 wyniósł 19,5 miliona euro, ze wzrostem  23,7% w porównaniu do roku 2017. Naszymi głównymi dostawcami są takie marki jak Meyle, Monroe, NTN-SNR, Wix Filters i RTS. Według statystyk służby celnej firma GBS zajmuje pierwsze miejsce na mołdawskim rynku części samochodowych.